GROUP EXERCISES

FAT BURNER

Je intenzívne a účinné cvičenie pre tvarovanie postavy, posilnenie svalov celého tela /predovšetkým svaly dolných končatín, sedací sval, svaly chrbta, brucha a paží/ a zároveň efektívne cvičenie pre odbúravanie tukových zásob. V prvej časti hodiny zaťažíte predovšetkým srdcovocievny systém a zlepšíte svoju kondičku, v druhej dáte zabrať svojim svalom. Hodina je určená pre všetkých, ktorí si chcú dať poriadne do tela a neboja sa kvapiek potu.

Obtiažnosť: mierne pokročilí, pokročilí

FLYFIT

Obrovská vnútorná sila = dokonalá kontrola nad sebou samým

Flyfit kombinuje funkčný tréning, strečing a rôzne prvky výdržových cvičení na vytvorenie dokonalej „spolupráce“ fyzického tréningu (tréningu so svojim telom) a relaxácie (záverečné uvoľnenie a pohojdanie sa v plachte). Všetky cviky a pozície v tréningu s plachtou za správneho technického prevedenia trénujú skutočne všetky svaly naraz a priam volajú po ovládaní rovnováhy a stabilizácie celého tela. Najväčší dôraz je preto venovaný na posilnenie stredu tela – panvového dna a brušného svalstva. Prvotným cieľom tréningu FLYFIT je zaistiť správne fungovanie celého tela (zvonku aj zvnútra) v bežnom živote človeka. Ďalšie ciele a hranice si následne určuje už každý sám…

Obtiažnosť: začiatočníci i pokročilí

STEP

Hodina STEPU predstavuje účinný spôsob cvičenia, pri ktorom tvarujete svoju postavu – predovšetkým svaly dolných končatín a sedací sval a zároveň sa veľmi efektívne zbavujete tukových zásob. Hodina prebieha formou postupného nácviku krokových variácii na stepe, spojením ktorých postavíte choreografický celok. Cvičenie je veľmi nápadité a kreatívne, takže o zábavu je postarané ☺

Obtiažnosť: mierne pokročilí, pokročilí

PILATES

Skúsili ste sa niekedy pozrieť do zrkadla a pozorovať chvíľu ako stojíte? Máte zvesené ramená, alebo príliš vysunutú bradu? Hrbíte sa, alebo dokážete prirodzene stáť a chodiť krásne vzpriamene? ….Je úplne jedno aké je naše povolanie. Pokiaľ sa nenaučíme ako správne vykonávať jednotlivé pohyby, pokiaľ si neuvedomujeme, aké dôležité je správne dýchať, spevňovať centrum tela a nemáme vypestovanú určitú pohybovú kultúru, skôr či neskôr sa začnú objavovať rôzne zdravotné problémy. Ako držíme telo má dokonca vplyv aj na to, ako nás vníma okolie: ako ustráchaného, málo sebavedomého človeka, alebo naopak ako hrdú, silnú osobnosť?

Pilates je cvičenie, ktoré vám pomôže zlé návyky eliminovať a odstrániť, pomôže vám rozvíjať telo a jeho pohybový systém tým správnym smerom. Pomôže vám cítiť sa krajšie a lepšie vo vašom tele.

Obtiažnosť: začiatočníci, pokročilí

FUNKČNÝ TRÉNING

“Tréning s vlastným telom“ je v súčasnosti veľmi obľúbenou formou cvičebného tréningu. Využívanie váhy vlastného tela, voľných závaží, silového odporu, balančných a nestabilných podložiek, riešenie pohybových úloh, prekonávanie odporu a gravitácie, funkčné využívanie ľudského tela, vykonávanie základných lokomočných pohybov so závažím alebo s odporom – to všetko tvorí funkčný tréning.

DYNAMIC PUMP

Dynamic Pump je skupinové cvičenie kondično-posilňovacieho charakteru. Využíva spojenie kondičných cvičení, cvičení funkčného charakteru, posiňovacie cvičenia, riešenie pohybových úloh, ktorých vykonanie vyžaduje zvýšené nároky na kondičné i silové schopnosti.

Cvičenia zväčša realizujeme s vlastnou váhou, resp. s malými váhami a so stupienkom – vyvýšenou podložkou. Hodina nie je koordinačne náročná. Dôraz je kladený na intenzitu a kvalitu vykonávaných cvičení. Prepojenie kondičných a posilňovacích – silových cvičení robí cvičebnú jednotku veľmi účinnou. Cieľ: rozvoj silových a kondičných schopností, tvarovanie postavy a redukcia tukových zásob.

Obtiažnosť: mierne pokročilí, pokročilí

bodyART

BodyART je novinkou v oblasti skupinových cvičení. BodyART kombinuje tréningové pózy a klasické dýchacie techniky, spája fyzický tréning s mentálnou relaxáciou. Oproti klasickému tréningu, kedy precvičujeme jednotlivé svalové skupiny, bodyART sa zameriava na ľudské telo ako celok a precvičuje všetky svalové skupiny naraz. Každá tréningová pozícia alebo dynamické cvičenie si vyžaduje zvýšené nároky na silu a flexibilitu svalov. Cvičenec sa musí naučiť pracovať s vlastným telom a musí sa naučiť na svoje telo koncentrovať.

BodyART je funkčný tréning, ktorý spája samotný tréning a relaxáciu zároveň. Princíp cvičenia vychádza z harmónie Yin a Yang: sila a relaxácia, nádych a výdych, napätie a uvoľnenie,… BodyART využíva pri cvičeniach váhu vlastného tela, silový odpor, balančné polohy, prekonávanie odporu a gravitácie, funkčné využívanie ľudského tela. Obľúbenosť a počet nadšencov tohto cvičenia stále rastie. Cvičenie si získava stále viac prívržencov hlavne z dôvodu komplexnosti cvičenia, rozvoja sily a flexibility, rozvoja funkčnosti ľudského tela, spojenia tréningu a relaxácie, ale i z dôvodu formovaniu tela – dáva svalom správny tonus a silu, dĺžku a flexibilitu, fyziologicky správny, ale i krásny tvar.

AY Fly Training

AY Fly Training je relaxačné cvičenie inšpirované jogou, gymnastikou, strečingom, pilates a prvkami akrobacie. Vďaka AY Fly Training-u posilňujete celé telo, uvoľníte a predĺžite svaly, zlepšíte flexibilitu kĺbov a zvyšuje vašu fyzickú i mentálnu zdatnosť. Jednotlivé cviky a figúry sú starostlivo vyberané, tak aby ich zvládol úplný nováčik , dieťa, i aktívny športovec. AY Fly Training priaznivo ovplyvňuje váš duševný i fyzický stav. Prináša úľavu od bolestí chrbtice, zvyšuje vytrvalosť, redukuje váhu, zlepšuje postavu, podporuje trávenie a pozitívne pôsobí na lymfatický systém. Prvky pilates sú účinné aj pri chudnutí či tvarovaní problematických partií. AY Fly Training je je hravý, inovatívny a zábavný. Každé cvičenie, každá nová figúra vám prináša nové zručnosti, skúsenosti a vedomosti. Každou hodinou napredujete, formujete sa, stávate sa kreatívnejší. Výsledkom pravidelného cvičenia je pevnosť a pružnosť celého tela, pozitívna energia, sebavedomie a úsmev.

JOGA

Joga pochádza z Indie. Systém cvičenia, ktorý sa skladá z asán – pozícií, ktoré sú zamerané na správne držanie tela, na správny nácvik dýchania, na podporu lymfatického systému, proti bolestiam chrbta, na podporu trávenia. K tomu správne fungovanie peristaltiky čriev. Pomáha natiahnuť skrátené svaly, posilniť ochabnuté svalstvo. Slúži na poznanie svojho tela a uvedomenie si prítomného okamihu. Učí disciplíne a rozvíja empatiu.

Big Tabata

Tabata predstavuje druh vysoko intenzívneho intervalového tréningu (HIIT). Metóda tréningu spočíva v odcvičení cviku po dobu 20 sekúnd, po ktorých nasleduje 10 sekundový odpočinok. Počas dvadsiatich sekúnd sa snažíš spraviť daný cvik s čo možno najväčším počtom opakovaní. Každých dvadsať sekúnd pre teba predstavuje nový štart, v ktorom zo seba musíš vydať všetko.

Big tabata v 8 za sebou nasledujúcich sériách každá v trvaní 4 minúty.

deepWORK

deepWORK® kombinuje know-how cvičenia bodyART a IRON SYSTEM. Je to je atletický, jednoduchý, intenzívny, jedinečný a úplne iný cvičebný program v porovnaní so všetkými známymi tréningovými konceptami – tréning piatich elementov plný energie! Čistý funkčný skupinový tréning bez pomôcok, ktorého tvorcom je Robert Steinbacher. Pohybové sekvencie v deepWORK cvičení sú navrhnuté ako cesta pre neustály kontakt medzi napätím a uvoľnením, kombinované s dýchacími cvičeniami. Fázy deepWORK tréningu sú štrukturované do piatich elementov: zem, drevo, oheň, kov a voda. Tie sú založené na rôznych energiách. Po deepWORK® jednotke je energia účastníka úplne vyčerpaná. Tieto techniky sa taktiež používajú v meditačnej terapii, v tzv dynamických meditáciách, ktoré sú zakotvené v prvom rade na Ďalekom východe a sú používané najmä u ľudí, ktorí trpia depresiou, rakovinou alebo psychosomatických ťažkosťami.

STRETCH & ROLL

Lekcia je zameraná na zlepšenie mobility, elasticity a uvedomovanie tela, s podporou motorickej úrovne kontroly pohybu. Za týmto účelom sú používané predovšetkým automasážne myofasciálne tlakové techniky s penovým valcom GRID v prepojení s ďalšími technikami fasicálneho tréningu – variabilné preťahovanie, princíp pružiny, vnímanie tela a práce s pohybovými vzormi z vývojovej kineziológie.

Všetky služby

BAR

Are you missing energy? Do you need to start yourself up? Are you grow...

Čítať viac

SAUNA

SAUNA Relaxation and rest is a fundamental of superior performance. Do...

Čítať viac

GROUP EXERCISES

...

Čítať viac

KINESSIS STATION

Kinessis is 3D movement, Kinessis is new training method, Kinessis is ...

Čítať viac

FUNCTIONAL ZONE

Often pronounced and repeated collocation functional zone is becoming ...

Čítať viac

CARDIO

Discover in Hamilton Fitness Club next generation of cardio machines o...

Čítať viac

FITNESS ZONE

Fitness zone of Hamilton Fitness Club is complex equipped with strengt...

Čítať viac

PARTNERI

unnamed22