STEP

Step Aerobik je cvičenie nielen na chudnutie, vychádzajúce z klasického aerobného cvičenia doplneného o cvičebnú pomôcku – step mostík.

Princíp tréningu spočíva v tom, že prekonávate vystupovaním na step mostík a zostupovaním späť na podložku výškový rozdiel. Tým dochádza k podstatne inému zaťažovaniu svalstva dolnej polovice tela než u bežného aerobiku.

Pravidelné cvičenie na kardiovaskulárny systém dokázateľne pomáha znižovať riziko srdcových chorôb, znižuje krvný tlak, pomáha redukovať hmotnosť a znižuje riziko veľkého množstva chorôb. Naviac pomáha urýchliť telesný metabolizmus, Na precvičenie kardiovaskulárneho systému je nevyhnutné využívať veľké svalové skupiny, akými sú napríklad nohy.

Step aerobik je založený na tomto princípe a kombinuje tradičné aerobické pohyby  s malými krokmi na „stepper“. So zlepšenou kondíciou sa môže výška týchto „schodov“ postupne zvyšovať.

Step aerobik sa vyvinul z rehabilitačného cvičenia pre pacientov po operáciách kolenného kĺbu. Preto by pri a najmä po správne zostavenej hodine v žiadnom prípade nemala, normálnu zdravú klientelu, bolieť kolená ani žiadne iné kĺby dolných končatín.

Odbornými štúdiami bolo dokázané, že pri normálnom vyhotovení stepu (tj. Výška stepu cca 24 cm, tempo hudby 120 BPM) je spotrebovaný v porovnaní s behom, teda klasickou aeróbnou aktivitou o 6% viac energie, pričom na hlavné kĺby dolných končatín napáda pri zaťažení cca 1,75 násobok telesnej hmotnosti, zatiaľ čo pri behu je to cca 2,3 násobok telesnej hmotnosti. Pri vyššej spotrebe energie je tak pri stepe oveľa menej zaťažovaný kĺbový systém dolných končatín a samozrejme dochádza k oveľa nižšiemu zaťaženiu chrbtice.

Pre koho je vhodný tento druh cvičenia?

Toto cvičenie je určené pre všetkých, ktorí chcú schudnúť a vyformovať svoju postavu a v neposlednom rade zlepšiť svoju kondíciu, jednou z najzábavnejších foriem aerobiku.

PARTNERI

unnamed22